اخبار برگزیده

افزایش پنج برابری خودکشی در سال 1395 و لزوم تولید سریالهای طنز

وقتی بنده اینقدر در مقوله نقد سریالهای طنز بی رحمانه به کارگردان و نویسنده حمله میکنم شاید به درستی درک کرده ام که جامعه ماتم زده مان نیاز به تزریق شادی دارد . 

امروز 9 فروردین پنجمین خودکشی شهرمان در سال 1395 رقم خورد و دختری 18 ساله خود را در دزفول حلق آویز کرد همانند جوان 25 ساله روستایی که چند روز قبل تر به همین شیوه خود را دار زد و از دنیا رفت . مرد میانسال 56 ساله ای هم در فروردین95 خود را از پل به زیر انداخت و دنیای غمزده ما را ترک گفت و چند مورد دیگر در شهرهای همجوار ما .

به راستی چه شده که هزاران نفر هم به برکت افیون و مواد مخدر و بی حسی روح و روان فعلا خودکشی خود را به تاخیر انداخته اند و البته با شیب تندی به سوی پایان در حال حرکتند .

ای کاش سریالهای طنز نیز همانند سریالهای سفارشی که توسط نیروی انتظامی و سایر نهادهای نظامی ساخته میشوند مثل سریالهای آسمان من و رهایی و هوش سیاه و ... اندکی در قبال روح و روان مردم احساس مسوولیت مید و هر چرت و چرندی را تحت طنز به ملت تحمیل نمید مثل تمامی سریالهای نوروز95 از بیماراستاندارد و زعفرانی گرفته تا قرعه کشی و ...

فاصله طبقاتی و مشکلات اقتصادی بیداد می کند ، در شهر ما اتومبیلهایی در خیابان ها جولان می دهند که شاید به ندرت میتوان در خیابانهای آمریکا و کره و ژاپن و آلمان و... و فقط برای عده ای سرمایه دار خاص مشاهده کرد ولی در ایران بواسطه پیوندی که در دهه های اخیر میان صاحبان قدرت و ثروت با طبقه مذهبی پیدا شده ، اکنون این زرق و برق های زندگی مادی با معنویت گره خورده و هذا من فضل ربی بر پیشانی BMW و پورشه و مرسدس می درخشد که این مبحث به وبلاگ من ربطی ندارد . ولی جامعه ما بنابردلایلی غمگین و ماتمزده شده و ای کاش لااقل لبخندی از جنس لبخند صاحبان ثروت و قدرت و معنویت و کمال و عرفان که در هم تنیده شده اند ، با ساخت سریالهای طنز نیز لبخندی بر لبان ملتی بدبخت و ماتمزده نقش بندد . ملتی که چاره ای جز مقاومت و ایستادگی در برابر اقتصاد خود و خانواده اش ندارد . 

سه روز پس از انتشار این مطلب باخبر شدیم که یک خانواده سه نفره در شهرستان اندیمشک بصورت دسته جمعی خودکشی د البته شواهد نشان میدهد که پدر خانواده ابتدا مادر و دختر و سپس خود را با اسلحه به قتل رساند . برای صحت موارد ذکر شده کلمه خودکشی را در یکماه گذشته گوگل برای شهرستانهای دزفول و اندیمشک که پنج کیلومتر فاصله دارند ،سرچ کنید . تمام این خودکشی ها رسانه ای شده و در سایت های خبری موجود است .


افزایش پنج برابری خودکشی در سال 1395 و لزوم تولید سریالهای طنز

افزایش  پنج برابری خودکشی در سال 1395 و لزوم تولید سریالهای طنز

افزایش پنج برابری خودکشی در سال 1395 و لزوم تولید سریالهای طنز

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها